Puškohled Fomei Foreman 1,7-10x42
Code: OY6290Product detailed description
Parametry
| Zvětšení | 1,7-10x |
| Průměr objektivu | 42mm |
| Zorný úhel | 11,3-2° |
| Poloha záměrné osnovy | druhá ohnisková rovina |
| Zorné pole v 100 m | 20,1-3,5m |
| Optický výstup | 10,7-4,2mm |
| Průměr tubusu | 30mm |
| Úprava čoček | HTC |
| Rektifikace | 1/4 MOA |
| Korekce paralaxy | m |
| Délka | 326mm |
| Hmotnost | 520g |
Additional parameters
| Category: | Puškohledy Fomei |
|---|---|
| Warranty: | 5 let |
Product rating
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
1 rating
5
4
3
2
1
Leave a rating
List of ratings
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
